خرید ممبر تلگرام

اینستاگرام و پزشکی

اینستاگرام وپژوهش های نوین

شبکه های اجتماعی، از پر مخاطب ترین سایت ها هستند که کاربران زیادی را به خود جلب می کنند. و جذاب ترین شبکه اجتماعی اینستاگرام، هر روز موضوعی بحث برانگیز را مطرح می کند.

اینستاگرام به  منظور ارائه خدمات بهتر، هر از گاهی الگوریتم های خود را تغییر می دهد. اخیرا مقالاتی انتشار یافت در ارتباط با اینکه اینستاگرام قادر است تا از روی تصاویر کاربران سن حقیقی آنان را مشخص کند. کاربران بسیاری از این موضوع استقبال کردند و بحث هایی نیز در فضای مجازی در این مورد به راه افتاد. هنوز مدتی از این خبر نگذشته بود که سایت رسمی اینستاگرام، مقاله ای انتشار داده است که می تواند با استفاده از تصاویر کاربران، احساسات را دریابد.

اینستاگرام مدعی شده که می تواند احتمال  وجود افسردگی در کاربران را حتی پیش از پزشکان تشخیص دهد. البته این ادعا بی اساس هم نیست. تیمی تحقیقاتی، متشکل از پژوهشگران دو دانشگاه معروف، هاروارد و ورمونت، بر روی این پروژه با هم همکاری می کنند.

در این تحقیق از تحلیل رنگ در تصاویر استفاده شده و به طرز قابل قبولی نشانه های افسردگی قابل تشخیص بود. به طور مثال در این بررسی کاربرانی که از فیلترهای آبی یا خاکستری و حتی سیاه و سفید در تصاویر ارسالی استفاده کرده بودند، شاخصه های بیشتری از افسردگی را دارا هستند و استفاده کنندگان از رنگ های شاد ، افرادی با روحیه بهتر و شادتر تشخیص داده شدند.

هنوز نتیجه این الگوریتم جدید اینستاگرام به اثبات نرسیده ولی می تواند افق تازه ای را در دنیای پزشکی، پیش رو داشته باشد. افزایش فالوور و افزایش لایک در صفحات می تواند موضوع تحقیق بعدی باشد که الگوریتم اینستاگرام بر روی آن کار می کند.

یکی از دلایل محبوبیت اینستاگرام، هم گام شدن با تکنولوژیِ روز دنیا و انجام پروژه های تحقیقاتی است.  پزشکان امیدوارند که این تحقیقات بتواند به نتایج قابل قبولی منجر شود. زیرا امکان ویزیت بیمار و تشخیص بیماری های روحی از طریق تصاویر منتشر شده دراینستاگرام می تواند به صورت اینترنتی و آنلاین انجام پذیرد. و به این ترتیب می توان از پیشرفت بیماری تا حدود زیادی جلوگیری کرد. نتایج این تحقیقات می تواند در هزینه های درمانی بسیار موثر باشد.

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
اینستاگرام و پزشکی
Author Rating
51star1star1star1star1star
آدرس شرکت:جردن - خیابان فرزان غربی یا بنیسی پلاک 47 طبقه 9 واحد2
cafefollower@gmail.com
021-8888-5712
021-8888-5713
021-8888-5715